Quote:
Originally Posted by celstu1
$89 for food shopping??? I want to go where you go! haha I live alone and shop for only myself and my food bill is about $150 when I go. Now I usually go once a month and then just have to run out for milk or yogurt or something small once or twice a week, but Id say overall for just myself I spend probably $250 a month on food. Scary!
|
I think the $89 will last me for about 10 days - so 90 x3 = $270. We're on the same budget! Imagine if we had to shop for 2 or 3 kids and a husband!